Czas na wesele

Wakacje to czas, w którym równie często zakochujemy się i przeżywamy letnie romanse, jak i uczestniczymy w przyjęciach weselnych bliskich nam osób. Miłosna aura sprzyja zaręczynom. Jedni zwlekają ze ślubem kilka lat, innym zależy na jak najszybszym rozpoczęciu nowego życia we dwoje. Przygotowania rozpoczynamy zwykle od leniwego, ale jakże przyjemnego, poszukiwania wymarzonej sukni i garnituru. Niemalże wszyscy narzeczeni zgodnie przyznają, że priorytetowym jest dla nich znalezienie idealnej sali weselnej.

Znajdź swoje miejsce.


W kujawsko-pomorskiem jest wiele miejsc, w których możemy przygotować przyjęcie. Tak naprawdę to, jak będzie wyglądała impreza, zależy tylko i wyłącznie od inwencji twórczej przyszłych państwa młodych oraz ich rodziców. Wesela w Bydgoszczy najczęściej odbywają się w eleganckich hotelach położonych w niedalekiej odległości od kościołów czy Urzędu Stanu Cywilnego. Warto jednak zaszaleć i zorganizować przyjęcie, które nie tylko będzie radosnym przypieczętowaniem miłości, ale także umożliwi gościom relaksowanie się na łonie natury, a tym samym odpoczynek od codzienności. Dzięki temu każdy będzie długo i pozytywnie wspominał te chwile.

Realizuj marzenia

Niemalże każda przyszła panna młoda marzy o romantycznym ślubie. Jeżeli nie chcemy pieczętować związku w kościele i pragniemy zachować podniosły nastrój, możemy zorganizować ślub na zewnątrz. Wesela w kujawsko-pomorskiem są coraz ciekawsze. W oddalonym o zaledwie kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy Wiktorowie możemy zorganizować ślub jak z bajki. Kto nie chciałby powiedzieć „tak” na przyjeziornym molo podczas zachodu słońca?

Ośrodek wypoczynkowy rozwiąże problemy

Organizatorom bardzo często zależy nie tylko na tym, aby przyjęcie było bardzo eleganckie, ale także dostosowane do potrzeb gości. Coraz częściej jesteśmy świadkami ślubów osób pochodzących z różnych stron Polski. Niezbędnym więc okazuje się zorganizowanie noclegu dla niemałej liczby gości. Ważnym jest, aby wybrane przez młodych miejsce było komfortowe. Musi więc posiadać rozbudowaną bazę noclegową o wysokim standardzie. Uciążliwym byłoby przecież lokowanie naszych najbliższych w różnych hotelach. Kto chociaż raz nie spotkał się z narzekaniami na złe usadzenie gości przy stole? Wyobraźmy więc sobie niezadowolenie gości związane z nocowaniem w oddalonych od siebie punktach. Nie musimy koniecznie wybierać pięciogwiazdkowych hoteli, ośrodki wypoczynkowe przygotowane są na przyjęcie dużej ilości osób. Ich niewątpliwym atutem jest położenie – lokowane są zwykle w okolicy lasów i jezior.

Pamiętaj o atrakcjach

Wybór miejsca na przyjęcie weselne nie powinien ograniczać się jedynie do wyglądu budynku i sali. Musimy zwrócić uwagę także na obecność rozbudowanego parkingu, nikt przecież nie lubi kłopotać się z zaparkowaniem, oraz możliwością zorganizowania dodatkowych atrakcji dla gości. Warto więc dowiedzieć się czy w wybranym przez nas miejscu organizowane są zielone szkoły, imprezy integracyjne bądź imprezy firmowe i konferencje. Jeżeli tak, będzie to niewątpliwym atutem. Będziemy mieli pewność, że obsługa przygotowana jest na elastyczną zmianę planów i na przykład bez problemu zgodzi się na pomoc w przygotowaniach poprawin na świeżym powietrzu. Każdy z nas przecież lubi spędzać letnie wieczory przy ognisku, a zimowy kulig jest atrakcją, która bez wyjątku spodoba się wszystkim. Poza tym, będziemy mieli pewność, że ośrodek posiada zaplecze multimedialne, dzięki czemu będziemy mieli dostęp do komputera czy rzutnika. Modnym i naprawdę wzruszającym podziękowaniem dla rodziców jest przygotowanie dziękczynnego filmu.

Wesele i co dalej?

Jeżeli nie chcecie, aby tuż po śniadaniu Wasi goście rozjechali się do domów, możecie zaproponować im wspólne spędzanie czasu na łonie przyrody. Wybór ośrodka poza miastem wśród lasów i jezior ma swoje plusy. Leniwi mogą opalać się na molo w promykach południowego słońca, z aktywnymi zaś możecie chociażby pływać kajakami. Wesele to przecież przede wszystkim dobra zabawa. Koniecznie jednak o swoich planach poinformujcie gości. Warto, żeby każdy spakował do walizki komplet sportowych ubrań.

Najważniejsza jest miłość

Przygotowania do ślubu i wesela wymagają poświęcenia czasu. Warto odpowiedzieć sobie wówczas na pytanie, w jakim przyjęciu chcielibyśmy uczestniczyć. Ułatwi to nam nie tylko planowanie, ale także pozwoli z dystansem spojrzeć na przygotowania. Nie musimy mieć wszystkiego dokładnie zaplanowanego, ważnym jest abyśmy wybrali odpowiednie miejsce na imprezę. Wówczas jego pracownicy na pewno pomogą zrealizować nawet najbardziej spontaniczne pragnienia. My zaś będziemy spokojni o to, że cokolwiek się stanie, wesele będzie udane.

Copyright © 2000-2015 - Wiktorowo | Zdjęcia: 7SENSESPHOTO

Projekt i wykonanie: Strony internetowe MEDIART