Czego możesz oczekiwać od hotelu?

Współczesny rynek hotelarsko-turystyczny prezentuje różne standardy pobytu i obsługi gości. Oczywiste jest to, że luksusowy czterogwiazdkowy hotel powinien prezentować wyższą jakość świadczonych usług niż podmiejski motel, jednak w każdym miejscu naszego pobytu powinniśmy spodziewać się spełnienia podstawowych oczekiwań. Niezależnie od tego czy odwiedzamy dany hotel prywatnie, czy organizujemy w nim imprezy integracyjne lub wycieczki szkolne możemy oczekiwać, że hotel zagwarantuje nam:


Zgodność stanu faktycznego z ofertą

Decydując się na ofertę danego pensjonatu, motelu czy hotelu mamy prawo wymagać, aby wykupiona przez nas oferta miała swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Oznacza to, że wszystkie usługi, które zostały przez nas zarezerwowane lub wcześniej opłacone, powinny zostać zrealizowane zgodnie z obowiązującymi standardami i obietnicą zawartą w propozycji hotelu. Ten obowiązek dotyczy nie tylko standardowej oferty obiektu dla klientów indywidualnych, ale również warunków uzgodnionych na poczet organizacji wydarzeń lub rezerwacji grupowych (imprezy integracyjne, imprezy firmowe, wycieczki szkolne, zielone szkoły).

Czystość i porządek w całym obiekcie

Jako gość hotelowy mamy prawo oczekiwać, że hotel spełni wymagania dotyczące wyposażenia (dobór i wytrzymałość materiałów, stabilność mebli, neutralna kolorystyka), estetyki i higieny wnętrza. Urządzenie i wyposażenie pokoju zależy oczywiście od kategoryzacji całego hotelu, jednak jego czystość i estetyka nie powinny pozostawiać wątpliwości. Ponadto wyposażenie i urządzenia w naszym pokoju powinny być sprawne i niezawodne, a ich obsługa – łatwa i bezproblemowa. To samo dotyczy całego obiektu.

Bezpieczeństwo i spokój w czasie pobytu

Możliwość spędzenia pobytu w akceptowalnych i bezpiecznych warunkach to jedno z podstawowych oczekiwań gościa hotelowego. Większość z nas decyduje się na pobyt w hotelu w celach wypoczynkowych, które nie powinny być zakłócone przez żadne czynniki zewnętrzne. Hotel jest więc odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa dla życia i zdrowia gości, ale również dla dóbr materialnych, które wnieśli oni na jego teren. Dlatego ważne jest, aby obiekt, który wybieramy na miejsce naszego urlopu, był wyposażony w systemy alarmowe takie jak: system przeciwpożarowy czy antywłamaniowy, a także zatrudniał przeszkolony pod tym względem personel, który w razie wypadku udzieli fachowej pomocy i zadba o należytą ochronę.

Komfort, profesjonalizm i gościnność

Każdy gość powinien zostać miło przyjęty i obsłużony w hotelu, do którego przyjeżdża. Niezależnie od liczby gwiazdek powinniśmy liczyć na kulturę osobistą i profesjonalizm personelu. Wzorowa obsługa powinna cechować się przede wszystkim komunikatywnością, empatią, a także okazywać szacunek i chęć pomocy. Każdy hotel ma własne procedury obsługi, jednak równie ważne powinno być dla niego indywidualne podejście do klienta, zadbanie o jego komfort i przyjęcie ewentualnych sugestii.

Obiekt noclegowy prowadzi działalność usługową, która powinna spełniać podstawowe oczekiwania swoich klientów, ale musi być również przygotowana na różne ewentualności – bez względu na rodzaj i poziom świadczeń. Dzięki takiemu założeniu klient będzie nie tylko wyjeżdżał z hotelu zadowolony, ale również będzie chętnie do niego powracał.

Copyright © 2000-2015 - Wiktorowo | Zdjęcia: 7SENSESPHOTO

Projekt i wykonanie: Strony internetowe MEDIART