Gdzie zorganizować przyjęcie weselne?

Jedną z najważniejszych decyzji, jaką para młoda musi podjąć przed ślubem, jest wybór odpowiedniego miejsca na organizację weselnego przyjęcia. Tradycyjne polskie wesele w eleganckiej sali bankietowej? Oryginalne przyjęcie z atrakcjami w zabytkowym zamku? A może filmowe namioty w barwnym plenerze? Jedno jest pewne - wybierając miejsce na organizację przyjęcia weselnego należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.


Charakter wesela

Istotne jest to, aby miejsce, w którym odbywać się będzie przyjęcie weselne współgrało z koncepcją stylistyczną ślubu i wesela. Pod uwagę należy wziąć również porę roku, w której para planuje się pobrać. W okresie zimowym warto zdecydować się na przytulną salę bankietową, natomiast latem można sobie pozwolić na wesele w plenerze. Uniwersalne rozwiązanie proponuje nam Ośrodek Wypoczynkowy Wiktorowo niedaleko miasta Bydgoszcz. Oferuje on bowiem klimatyczną salę dla maksymalnie 130 osób, w której w chłodniejsze dni pobyt ociepla ogień kominka, a także możliwość zorganizowania ślubu i przyjęcia w otoczeniu przyrody nad pobliskim jeziorem. Nikt nie ma wpływu na pogodę dlatego warto zarezerwować miejsce, w którym nagła zmiana planów nie będzie problemem. 

Liczba gości i ich komfort

Od liczby gości zależy to jak duża sala jest nam potrzebna do organizacji przyjęcia. Jeśli przygotowujemy kameralne spotkanie w gronie najbliższej rodziny, możemy zarezerwować kilka stolików w ulubionej restauracji. Natomiast jeśli naszą uroczystość ma uświetnić duża liczba gości, lepiej zdecydować się na ofertę sali weselnej lub hotelu, który ma doświadczenie w organizacji przedsięwzięć takich jak: imprezy integracyjne, imprezy firmowe czy wesela Bydgoszcz. Warto nadmienić, że jeśli organizujemy przyjęcie dla gości spoza naszego miejsca zamieszkania, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór lokalizacji poza miastem i zapewnienie im komfortowego noclegu. Dzięki temu nasi goście będą mogli dłużej bawić się na weselu, a następnego dnia wypoczęci i zadowoleni bezpiecznie powrócą do swoich domów.

Budżet weselny

Wesele to z reguły bardzo duży wydatek. W końcu ślub bierze się tylko raz w życiu! Jednak warto optymalnie dysponować budżetem i znaleźć miejsce spełniające nasze wymagania, ale niewygórowane cenowo. W tym celu najlepiej porównać ceny miejscowych sal i hoteli, a także spróbować negocjacji z organizatorami i właścicielami obiektów lub wybrać "mniej oblegany" termin na uroczystość, np. w środku tygodnia, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić. Kluczem może być również wybór podmiejskiej lokalizacji, która swoim standardem wcale nie odbiega od najlepszych obiektów zlokalizowanych w dużym mieście. Przykładem może być tutaj również Ośrodek Wypoczynkowy Wiktorowo, który w odróżnieniu od innych hoteli, oferuje wiele atrakcji.

Copyright © 2000-2015 - Wiktorowo | Zdjęcia: 7SENSESPHOTO

Projekt i wykonanie: Strony internetowe MEDIART