Jak spędzić z dziećmi ostatnie dni wakacji?

Koniec wakacji zbliża się nieuchronnie. Niedługo dzieci powrócą do szkoły i codziennych obowiązków. Nie oznacza to jednak, że ostatnie dni letniej laby muszą upłynąć pod znakiem szkolnych zakupów i przygotowań do roku szkolnego. Nie musimy wyjeżdżać w góry czy nad morze, by sprawić radość naszemu dziecku. Krótki weekendowy wyjazd za miasto nie tylko urozmaici nasze plany, ale również pozwoli spędzić czas wspólnie.


Kluczem do kreatywnej organizacji czasu wolnego poza miejscem zamieszkania jest odpowiedni wybór przestrzeni i zakwaterowania, w którym zamierzamy spędzić ostatnie dni wakacji. Aby ten czas upłynął nam przyjemnie, najlepiej wybrać niekomercyjne miejsce z dala od tłumu turystów i miejskiego zgiełku. Miejscem spełniającym te kryteria jest z pewnością Ośrodek Wypoczynkowy Wiktorowo, który jest położony na półwyspie Jeziora Ostrowieckiego - zaledwie 40 km od miasta Bydgoszcz. Wśród otaczającej go natury dzieci znajdą mnóstwo miejsca do zabawy, a rodzice - do odpoczynku. W takich okolicznościach przyrodniczych łatwo jest zorganizować zabawy dla całej rodziny takie jak: podchody, ćwiczenia terenowe czy zwykły piknik. W planowaniu i kreowaniu tego typu rozrywek możemy z powodzeniem skorzystać z doświadczenia pracowników ośrodka, którzy na co dzień organizują na jego terenie rozmaite wycieczki szkolne i zielone szkoły. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu nie musimy martwić się o drobiazgi i brać ze sobą sprzętu. Ośrodek Wypoczynkowy Wiktorowo zapewnia bowiem rozrywkę dzięki boiskom sportowym, ścieżkom rowerowym i treckingowym, które posiada na swoim terenie oraz ściankowym wspinaczkowym i sprzętowi wodnemu, który udostępnia swoim gościom. Dzięki temu dzieci nauczą się nowych umiejętności i aktywnie spędzą ostatnie dni wakacji.

Rodzinne pożegnanie wakacji jest nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale również do przygotowania naszego dziecka do zbliżającego się roku szkolnego. W Ośrodku Wypoczynkowym Wiktorowo możemy bowiem skorzystać ze specjalnie przygotowanego programu edukacyjnego dla najmłodszych (historyczny, astronomiczny), który będzie doskonałą powtórką wiadomości dla naszego ucznia. Dzięki zorganizowanej na miejscu opiece, osoby dorosłe mogą zrelaksować się przy kominku, podczas gdy dzieci sprawdzą się w sportowej rywalizacji, grając np. w ping ponga czy próbując swoich sił w surwiwalowym torze przeszkód. Po takim aktywnym dniu pełnym wrażeń rodzice i dzieci mogą spędzić spokojny wieczór w rodzinnym pokoju, kominkowej jadalni lub kawiarence na molo.

Jeśli nie udało nam się spędzić wakacji wspólnie z naszym dzieckiem, bo nie pozwoliła nam na to praca lub obowiązki domowe, nie jest za późno, by nadrobić ten stracony czas! Możemy wybrać się z nim chociaż na krótki weekendowy wyjazd za miasto. W ten sposób nie tylko wynagrodzimy mu nudne wakacje, ale również przywieziemy do domu miłe wspomnienia, a nasze dziecko nabierze sił i chęci do pracy w nowym roku szkolnym.

Copyright © 2000-2015 - Wiktorowo | Zdjęcia: 7SENSESPHOTO

Projekt i wykonanie: Strony internetowe MEDIART