Kilka pomysłów na organizację wyjazdów integracyjnych

Organizacja wyjazdu integracyjnego to z pewnością idealny pomysł nie tylko dla grup prywatnych, ale również firm, dla których liczy się przyjazna atmosfera w pracy. Taka forma spotkania poza biurem sprawia, że pracownicy poznają się lepiej, a także mają możliwość zrelaksowania się i odstresowania, dzięki czemu mogą wrócić do obowiązków służbowych z motywacją do działania i tym samym zwiększyć swoją wydajność.


Wyjazdy integracyjne są również niebywałą okazją dla pracodawcy, gdyż w tym czasie może odkryć nowe predyspozycje i kompetencje swoich podwładnych, które może wykorzystać na korzyść firmy. Ważne jest to, aby organizowana forma integracji była dla wszystkich przyjemnością, dlatego coraz bardziej popularne i modne jest łączenie szkoleń i konferencji z nieoficjalną, rozrywkową częścią spotkania, na której można się „wyluzować”.

Wyjazd integracyjny nie musi być nudny

W dzisiejszych czasach wyjazdy firmowe nie kojarzą się już wyłącznie z ogniskiem, wspólnym obiadem, wieczorną imprezą czy kręglami. Organizatorzy specjalizujący się w planowaniu tego typu przedsięwzięć prześcigają się w pomysłach, które mogą urozmaicić grupowe spotkania. I tak, dzięki pomocy i inwencji profesjonalistów, możemy stać się członkiem drużyny paintballowej, strzeleckiej lub golfowej. Możemy wziąć udział w kursie samoobrony lub wspólnie z koleżanką, z którą na co dzień dzielimy wspólne biuro – zrelaksować się podczas zabiegu SPA. Możliwości jest wiele – wszystko zależy od inwencji i dobrej woli naszego szefa!

O co warto zadbać

Planując wyjazdy firmowe warto zadbać przede wszystkim o miejsce pobytu i ewentualny nocleg. Musi być to atrakcyjne miejsce, do którego nasi pracownicy bez problemu dojadą. Miło będzie jeśli przed organizacją spotkania dowiemy się czy gastronomia, którą dysponuje hotel lub lokal, spełni oczekiwania kulinarne wszystkich zaproszonych. Jako że zawodowa codzienność przynosi im na pewno ciągłą rutynę, warto również sprawić, by czas spędzony w gronie pracowników był interesujący. Organizacja atrakcji i zajęć, w czasie których można się integrować, jest tutaj niezwykle ważna. Najlepiej dobrać formy integracji do wieku i temperamentu naszych gości tak, aby nikt się nie nudził i był zadowolony ze spotkania. Istotne jest również zaplecze wypoczynkowe, dzięki któremu po wspólnym dniu pełnym rozrywki, będzie można samotnie odpocząć i nabrać sił przed ciężkim tygodniem w pracy.

Copyright © 2000-2015 - Wiktorowo | Zdjęcia: 7SENSESPHOTO

Projekt i wykonanie: Strony internetowe MEDIART