Na co zwrócić uwagę przy rezerwacji hotelu?

Chociaż hotel nie jest (a przynajmniej nie powinien być) miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu podczas urlopu, dobrze jest korzystać z usług sprawdzonego ośrodka, który dzięki swojemu standardowi i udogodnieniom sprawi, że nasz pobyt będzie wygodny. Dlatego ważne jest, aby wybrać miejsce noclegowe, które spełni nasze oczekiwania. Zanim więc zdecydujemy się na ofertę hotelu, hostelu a może motelu, warto zastanowić się, czego tak naprawdę od niego oczekujemy. Trzeba również wziąć pod uwagę charakter i cel naszego pobytu oraz udogodnienia, które są nam niezbędne do komfortowego spędzenia czasu.


Nasze oczekiwania

Zanim wybierzemy interesujące nas miejsce na dłuższy pobyt lub jednorazowy nocleg warto zastanowić się nad tym, w jakim celu wyjeżdżamy. Rodzinne wypady za miasto, podróże służbowe, wycieczki szkolne, imprezy integracyjne to tylko niektóre z planów, dla których szukamy dogodnej lokalizacji. Przy wyborze hotelu należy więc wziąć pod uwagę charakter i harmonogram wyjazdu, ale nie można również zapomnieć o naszych wymaganiach względem hotelu. Dla niektórych istotną kwestią jest lokalizacja, dla innych cena lub możliwość zorganizowania wydarzeń takich jak np. imprezy firmowe, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wcześniejszy kontakt z obsługą hotelu w celu sprecyzowania naszych oczekiwań i rozwiania wątpliwości związanych z danym miejscem. To nic nie kosztuje, a może ułatwić podjęcie decyzji.

Lokalizacja hotelu

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru hotelu jest jego lokalizacja. Tutaj warto wziąć pod uwagę cel i czas pobytu. Jeżeli zależy nam na poznaniu i zwiedzeniu lokalnych atrakcji, warto zdecydować się na hotel w centrum miasta tak, aby mieć wszędzie blisko i nie mieć problemów z dojazdem. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na zbędnym podróżowaniu do miejsca docelowego. Warto również prześledzić lokalizację hotelu na mapie nie tylko po to, by wiedzieć jak do niego dojechać, ale również by sprawdzić czy to, że np. "znajduje się 2 km od plaży" jest prawdą. Lokalizacja hotelu powinna być ważna wtedy, kiedy wybieramy się w podróż służbową, kiedy organizujemy imprezy integracyjne lub robimy sobie wycieczkę do konkretnego miasta.

Cena pobytu

Cena to również istotny aspekt wpływający na wybór miejsca noclegowego. Jednak tutaj należy pamiętać, że cena pobytu jest zwykle związana z jego standardem i poziomem obsługi. Jeśli więc zależy nam na jak najlepszych warunkach pobytowych i atrakcjach (np. basen, kręgielnia, centrum SPA) na miejscu, należy liczyć się z większym wydatkiem. Warto jednak poszukać promocyjnych ofert na portalach rezerwacyjnych i tzw. porównywarkach cenowych, gdzie często możemy zarezerwować hotel w korzystnej cenie. Wysokość ceny jest nierzadko związana z lokalizacją danego hotelu. Hotele w centrum dużych miast są zwykle droższe niż te, które znajdują się tylko w okolicy lub na obrzeżach - choć nie jest to regułą. Hotele reprezentujące wysoki standard i i oferujące rozmaite atrakcje mogą bowiem być droższe właśnie ze względu na poziom oferowanych usług, a swoją nieatrakcyjną na pozór lokalizację mogą przedstawiać jako atut. Ponadto warto wiedzieć, że niektóre miejsca noclegowe oferują szereg zniżek i bonusów dla grup zorganizowanych. Warto o nie spytać jeśli organizujemy imprezy integracyjne, imprezy firmowe, wycieczki szkolne czy wesela.

Opisy i opinie

Ładne zdjęcia to nie wszystko. Zanim zarezerwujemy interesujący nas hotel warto przeczytać informacje o nim oraz szczegółową ofertę, którą prezentuje. Nocleg ze śniadaniem to raczej standard, ale nie wszędzie, dlatego lepiej czytać ze zrozumieniem i dowiedzieć się, co otrzymujemy w pakiecie noclegowym tak, aby na miejscu nie spotkały nas dodatkowe opłaty, np. za parking czy korzystanie z basenu przynależnego do obiektu. Lekturą obowiązkową przed rezerwacją są również opinie gości o danym hotelu. Jeśli nasi znajomi korzystali z jego usług, ich opinia będzie nieoceniona. Jeśli natomiast nie mamy kogo zapytać o zdanie, warto zapoznać się z opiniami dostępnymi w Internecie, które z pewnością ułatwią nam wybór i pomogą uniknąć rozczarowań.

Inne udogodnienia

Trzy gwiazdki w nazwie to nie wszystko. Wielu z nas ma swoje przyzwyczajenia i oczekuje pewnych udogodnień, dzięki którym pobyt w hotelu przebiegnie bez zbędnych komplikacji. Wi-Fi, możliwość płatności kartą, klimatyzacja w pokoju, miejsce zabaw dla dzieci - to tylko niektóre z usprawnień, które sprawią, że nasz pobyt będzie komfortowy. Tutaj również wszystko zależy od naszych wymagań i charakteru wyjazdu (zielone szkoły, imprezy integracyjne, rodzinny urlop). Dlatego zanim zarezerwujemy hotel sprawdźmy czy dysponuje on tego typu rozwiązaniami.

Copyright © 2000-2015 - Wiktorowo | Zdjęcia: 7SENSESPHOTO

Projekt i wykonanie: Strony internetowe MEDIART