Szkolenia i warsztaty z atrakcjami

Kluczowym dla rozwoju firmy jest nieustanne podnoszenie kwalifikacji pracowników. Ważne są nie tylko jednodniowe warsztaty, ale także dłuższe szkolenia i konferencje. To nie tylko pole do rozszerzenia kompetencji naszych współpracowników, ale także możliwość ich lepszego poznania. Imprezy integracyjne odbywające się poza murami firmy jednoczą, nawet dotychczas mało zgrane zespoły. Pokazują nam, jak ludzie, z którymi przebywamy na co dzień zachowują się w sytuacjach niezręcznych oraz wymagają od nich większego niż dotychczas zaangażowania. Wspólne wyjazdy pokazują także, jak naprawdę wyglądają relacje międzyludzkie oraz jakie dotychczas nieznane nam cechy charakteru pracowników możemy wykorzystać po powrocie do normalności.


Dobór miejsca
Organizator szkolenia poza wyborem najlepszego zespołu szkoleniowców, powinien ze szczególną uwagą wybrać miejsce noclegu. Rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług kompleksu położonego w małej miejscowości, z daleka od centrum dużego miasta. Obecnie niemal wszystkie tego typu miejsca wyposażone są w przestronne sale konferencyjne, sprzęt multimedialny i restauracje, dzięki czemu nasz wyjazd na pewno będzie udany. Zakwaterowanie na peryferiach pozwoli w większym stopniu zintegrować zespół. Najprawdopodobniej wszyscy uczestnicy szkolenia po skończonych zajęciach pozostaną na miejscu. Zaaranżowanie popołudnia i wieczoru przyniesie nam realne korzyści. Sposób organizacji zależy tylko od naszej kreatywności. Jeżeli nie mamy doświadczenia, a co za tym idzie, nie wiemy, jakie atrakcje warto wybrać, możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Większość hoteli przyjmujących grupy posiada wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą, która będzie wiedziała, jakie atrakcje najlepiej się sprawdzają.

Po szkoleniu – atrakcje
Fajnym rozwiązaniem jest wybór takiego ośrodka, który pomoże nam w zapewnieniu pracownikom atrakcji na wyższym poziomie. Jednym z takich miejsc jest ośrodek Wiktorowo położony w okolicy Bydgoszczy. Wspaniała lokalizacja, na półwyspie jeziora Ostrowieckiego, gwarantuje moc atrakcji. Do Wiktorowa przyjeżdżają szkolne wycieczki, zielone szkoły, jak i poważne przedsiębiorstwa organizujące imprezy integracyjne. Istnieje możliwość przygotowania ogniska nad jeziorem, wieczorów tematycznych oraz imprez na olbrzymim zielonym terenie. Miłośnicy aktywności mogą skorzystać z surwiwalowego toru przeszkód czy ścianki do wspinaczki. Świetnym rozwiązaniem na rozładowanie pokonferencyjnego stresu jest organizacja zmagań paintballu bądź turnieju strzeleckiego. Nic tak nie relaksuje, jak zdrowa rywalizacja.

Wieczór na luzie
Zazwyczaj po konferencjach firmy decydują się na zorganizowanie wieczornego bankietu. Są to imprezy eleganckie, które nie pozwalają na pełny relaks. Zwracamy wówczas uwagę na to, jak wyglądamy i jak powinniśmy się zachować – szczególnie, że szef patrzy. Jeżeli chcesz dobrze poznać swoich pracowników, lepiej zorganizuj luźną dyskotekę, ognisko, albo wieczór filmowy (oczywiście, jeśli wiesz, że Twoi pracownicy to lubią). Zespół lubiący mocne wrażenia z pewnością z entuzjazmem zareaguje na propozycję nocnych podchodów. W Wiktorowie mielibyście możliwość szaleć na pięciu hektarach!

Nauka i zabawa
Grupowe wyjazdy służbowe powinny opierać się nie tylko na nauce i wymianie doświadczeń na polu zawodowym, ale również zabawie. Dzięki temu zespół lepiej się pozna, a co za tym idzie będzie bardziej wydajny. Widoczne efekty takiej decyzji zauważysz bardzo szybko. Możliwość relaksu odciąży pracowników. Przecież dużo lepiej pracuje się nam, gdy jesteśmy pełni sił. Poza tym, Tobie też należy się odpoczynek!

Copyright © 2000-2015 - Wiktorowo | Zdjęcia: 7SENSESPHOTO

Projekt i wykonanie: Strony internetowe MEDIART